Európsky týždeň mobility

V týždni od 16. do 22. 9. bude po Senici jazdiť INSTAbus. V rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý slúži na podporu mobility s cieľom minimalizovania individuálnej automobilovej dopravy na preplnených cestách, sa zapája do tohto projektu aj Trnavský samosprávny kraj, Mesto Senica, ako aj spoločnosti ARRIVA na Slovensku a Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

V tomto týždni budú ceny všetkých typov lístkov prímestskej autobusovej dopravy o 50% zľavnené. Rovnako zľavy 50 % budú z obyčajného cestovného 2. triedy vo vlakoch Os a REX na celom Slovensku. Železnice tiež ponúkajú bezplatnú prepravu bicyklov až do vyčerpania kapacity vo vlakoch Os a REX.

Mesto Senica sa k Európskemu týždňu mobility pripája niekoľkými aktivitami. Vo štvrtok bude pre všetkých cestujúcich po celý deň MHD zdarma. Po Senici bude počas týždňa premávať tzv. INSTAbus. Kým v roku 2014 sa mesto snažilo motivovať cestujúcich odviezť sa Facebusom, teraz medzi mladými ľuďmi frčí Instagram, a preto ich lákajú na jazdu Instabusom.

V rámci Európskeho týždňa mobility sa organizátori tiež pokúsia ukázať Seničanom, že auto nie je najrýchlejší dopravný prostriedok. V súťaži „Kto je rýchlejší?“ absolvuje rovnakú trasu po Senici chodec, cyklista, auto, či človek na MHD. Uvidíme, kto sa najrýchlejšie prepraví po Senici v poobednej zápche? Ktorá doprava je najviac efektívna?

Pondelok odštartoval celý týždeň v mestskom parku rannou kávou a koláčikom pre každého, kto uprednostnil pri preprave do práce alebo školy viac ekologický spôsob napr. pešo alebo na bicykli. Tak nechajte doma svoje auto. V rámci Európskeho týždňa mobility tak môžete spraviť niečo nielen pre naše okolie, ale aj pre seba samých.